Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Végül ennek is be kellett következnie: a downsizing lassan, de határozottan és megállíthatatlanul törtet előre, betörve az olyan szegmensekbe is, amelyekről azt hittük, mindig is megmaradnak olyannak, amilyenek. Ezúttal a BMW Z4 szívó hathengeresét ragadta el tőlünk a sors, helyét pedig kettővel kevesebb dugattyú és turbótöltő veszi át.

Persze lehet érvelni a gazdaságossággal és a kisebb turbómotorok nyomatékosabb karakterével, de a finom hathengeresek járáskultúrját és hangélményét soha nem fogjuk visszakapni. De azért a búcsúzás édessítéséről a BMW gondoskodik: első pillantásra nagyon meggyőző motort fejlesztett a modellhez.

A New Yorkban bemutatott Z4 sDrive 28i motorházában az X1-ben bemutatkozott, kétliteres lökettérfogatú, két turbótöltővel lélegeztetett négyhengeres dolgozik, a legfrissebb TwinPower Turbo technológiával a háta mögött.

Teljesítményben tehát nem lesz hiány, 245 lóerő és 350 Nm-es csúcsnyomaték (már 1.250-től) áll majd hadrendbe, miközben a fogyasztás a pletykák szerint akár 7 liter alá is bekúszhat. Később, a remek nyolcsebességes automataváltó és a vele járó start-stop rendszer érkezésével pedig még tovább csökkenhet a roadster étvágya, akár kétliteres különbséget alakítva ki az előző motorhoz képest.

A hathengeresek helyébe lépő feltöltős kétliteresek már kaphatóak a bajorok kínálatában, jelenleg az X1 motorházába kérhetjük. A BMW EfficientDynamics programjának keretein belül történt változtatás nyomán a régi 30i erőforrással szemben alacsonyabb fogyasztás és kibocsátás mellett hiánytalan teljesítmény és nyomaték áll rendelkezésre, egyedül a fülnek kellemes hangélményt kell némileg szerényebbra cserélnünk.