A Dacia autói kiváló ár/érték arányukról híresek: nem ígérnek túl sokat, de amit tudnak, azt magabiztosan és kedvező áron hozzák, ez pedig sokak számára aranyat ér. Adott azonban a kérdés, hogy az elektromosság és a modern technológiák térhódításával vajon mi lesz a sorsa a Renault kezében lévő román márkának – erről beszélt nemrég egy interjúban Philippe Buros, a Renault egyik európai vezetője.

„A Dacia a kiváló ár/érték arányával adja el az autókat, és ennek részeként átveszi a Renault-nál meglévő technológiákat, de csak késéssel. Szóval a Dacia átvesz majd mindent, ami a Renault-nak megvan, beleértve az elektromos technológiát is, hiszen szeretnénk villanyosítani a márkát, legyen szó tisztán elektromos vagy hibrid modellekről. Az igaz, hogy jelenleg nincs a Daciának villanyos modellje, de ez sok más márkára is igaz, viszont előbb utóbb mindenkinek lépnie kell, ugyanis ezt diktálja a trend” – mondta a szakember.

Az lehet még érdekes kérdés, hogy melyik modell kap először elektromotort

Természetesen azt is megkérdezték a vezetőtől, hogy mikorra várható ez a lépés, amire az volt a válasza, hogy valószínűleg 2-3 éven belül megjelennek az első elektromotorral szerelt Daciák – az azonban egyelőre nem tisztázott, hogy hibridekről, vagy esetleg rögtön egy teljesen elektromos modellről lesz szó. Buros azt is kiemelte, hogy korábban a Dacia vevői nagyobb részt vidékiek voltak, ám egyre többen választják a nagyvárosokban is a románok modelljeit, ők pedig hamarosan igényelhetik majd az elektromos modelleket.

Arról is szó esett, hogy a modern vezetéstámogató technológiák mikor kerülnek majd be az autóikba. Bár sok asszisztens már európai szinten előírás lesz, de konkrétabban az önvezetésről volt szó, amiről azt mondta a szakember, hogy egyszerűen nem igénylik a vásárlók: csupán A-ból B-be akarnak eljutni a Dacia vevői, amihez klímára, elektromos ablakokra és ilyen, mostanra már alapvetőnek mondható funkciókra van szükségük, ám az önvezetésért nem áldoznának pluszban – és tisztában is vannak vele, hogy ilyen áron nem elvárható.

Nem nehéz elképzelni Dacia emblémával a City K-ZE-t

Mindenesetre nagyon kíváncsian várjuk, hogy mikor, de főleg, hogy mennyiért jön majd az első elektromos Dacia. Egy tippünk azonban már most lehet: már mi is beszámoltunk róla, hogy a Kínában mindössze 2,6 milliós áron kínált Renault City K-ZE Európába jöhet, és könnyen megeshet, hogy et a típus Dacia emblémával jut majd el hozzánk – vagy legalábbis Daciaként is elérhető lesz majd, valamivel olcsóbban. Erre a kérdésre azonban csak a jövő adhat majd választ.