
Az Alfa Romeo az utóbbi években ígéretet ígéretre halmozott, az eredmények azonban csak mérsékelt tempóban jönnek: a sok-sok előrevetített újdonság közül csupán a Giulia készült el eddig, hétköznapi verziókat csupán nemrégiben mutatták meg az olaszok, pozitív visszhangtól kísérve. Hamarosan SUV érkezik tőlük, azonban a legfontosabb, hogy a középkategória után afelett is szeretnének hódítani.
Mindez azt jelenti, hogy a Giulia után az Audi A6, a BMW5 és a Mercedes-Benz E-osztály ellen is konkurenst indítanak az olaszok, amely révén ugyancsak egy jól értékesíthető, a márka arculatát frissességgel megtöltő modellel gazdagodna a paletta, legalábbis a gyáriak elmondásai szerint. Persze ehhez a jövőre bemutatkozó SUV-ra is szükség lesz.
A felső-középkategóriásokhoz érkező szedán a Giulia alapjain születik majd meg és 2018-ra taksálhatjuk a debütálását. Mivel a platfromok tekintetében osztoznak, a két modell motorkínálata is vélhetően megegyezik majd: a kétliteres benzines, valamint a 2,2-es dízelmotorok alkotják a paletta gerincét, de a nagyobb méretű típusba is választható lesz majd a csúcserőforrás is.

A 2,9 literes biturbó mellett ráadásul esély van arra, hogy a Maserati V6-os dízele alapján az Alfa Romeo is bemutassa saját hathengeres egységét.
Az újdonság esetében emellett az elektronikai rendszert érintően is jelentős frissítésről szólnak a hírek, ami egyben előrevetíti az alternatív hajtásláncok, így például a teljesen elektromos vagy konnektorról tölthető hibrid változat élesítését. Maga a padlólemez az újfajta elektromos rendszer mellett az összkerékhajtást is lehetővé teszi, megfelelvén a kategória követelményeinek. Talán ennél is fontosabb hír, hogy az Alfa Romeo autonóm vezetői rendszert fejleszt, tehát az olaszok semmiképpen sem akarnak lemaradni a konkurensektől.
