
Korábban már olvashatnak nálunk a Volkswagen terveiről, amelyek értelmében az óriáskonszern egy olcsóbb autókat gyártó márka felállításán dolgozik. A Renault által újraélesztett Dacia nemzetközi sikereiből kiindulva nem meglepő a VW döntése, időközben ráadásul a Nissan is lépett a Datsunnal a vékonyabb pénztárcával rendelkező autóvásárlók felé. A Volkswagen a legfrissebb hírek szerint bizony nem teketóriázik, és az egyelőre ismeretlen nevű márkát vagy ’almárkát’ 12 hónapon belül, vagyis 2014-ben hivatalosan be is jelenti, az első modell pedig 2015-ben kerülhet bemutatásra.
A Volkswagen olcsóbb márkájának tervezett árszintjét még nem ismerjük, ám a találgatások szerint a Dacia termékeinél azért kicsit borsosabb áron kínált portékákról beszélhetünk. Heinz-Jakob Neusser, a Volkswagen fejlesztési igazgatója a Tokiói Autószalonon a következőket mondta a tervekkel kapcsolatban: „Még dolgozunk az anyagi oldalon. Azt eldöntöttük, hogy csak akkor fogjuk megcsinálni az autót, ha az képes lesz megfelelni magas biztonsági követelményeinknek, és a konszernhez méltó lesz a komfort, a menettulajdonságok, a tartósság és a minőség tekintetében. Az embereknek azt kell kapniuk, amit elvárnak tőlünk.” Neusser Úr továbbá hozzátette, hogy amennyiben megszületik az autó (valószínűleg ez teljesülni fog), saját márkanéven kerül piacra, vagyis a konszern eggyel tovább bővítheti márkáinak számát – nem mellesleg pedig jó úton folytathatja munkásságát, hogy a világ legnagyobb autógyártója lehessen.
