Október elején jelentős mértékben megdrágultak az üzemanyagok, és sokáig reménytelennek tűnt, hogy ismét csökkenjenek az árak. Ma azonban végre olcsóbbak lettek az üzemanyagok, és ami még ennél is jobb hír, hogy a MOL bejelentette, pénteken ismét csökkennek az árak. A benzin literenkénti átlagára 5, a dízelé pedig 3 forinttal csökken október 19-től.
Ez azt jelenti, hogy péntektől 394 forint lesz a benzin hazai átlagos literára, igaz, az árcsökkenés ellenére a két üzemanyagtípus között még nagyobbra (átlagban 35 ft/literre) nyílik az olló, hiszen a gázolaj átlagára október 17-től 429 forintra módosul. Reméljük, hogy a csökkenő tendencia marad egy jó ideig, habár az előrejelzések szerint hosszabb távon sajnos újra drágulásra kell számítanunk.
