A tavalyi év utolsó két hetében az olaj ára rég nem látott szintre esett, továbbá a forint erősödött a dollárhoz képest, így mi már az óév végére vártunk egy jelentős üzemanyagár-csökkenést, ami azonban csak némi késéssel, az új év első napjaiban realizálódik.

A lényeg, hogy az autósok számára kedvező hír ma érkezett meg, amelynek értelmében most péntektől, tehát január 4-től mind a benzin, mind pedig a gázolaj ára jelentősen, literenként 10-10 forinttal fog csökkenni a hazai benzinkutakon – ezzel kíván tehát a MOL boldog új esztendőt minden hazai autósnak.

A 10 forintos árcsökkenés azt jelenti, hogy egy átlagos teletankolásnál (50 literrel számolva) 500 forintot spórolhatunk, amiért már érdemes lehet megvárni a pénteket a tankolással. Az új évet így (január 4-től) a benzin esetében 341, míg a gázolaj tekintetében 376 forintos hazai átlagárakkal indítjuk, de persze a benzinkutak közötti óriási szórás továbbra is fennáll.