
Nem a téli örömszerzés, mint inkább a kőkemény munka lebegett a BMW mérnökeinek szeme előtt, amikor megalkották a kétszemélyes bobot a hivatalos amerikai versenycsapat számára. A sport követelményeinek teljesen megfelelő, high-tech modell első bevetése a ma kezdődő, ausztriai világbajnokságon lesz.
„A tesztjeink ígéretesek voltak, de a valós bevetés dönt majd el mindent”, nyilatkozta Brian Shimer, a BMW mérnökök helyeslése mellett. Az úriember pedig nem autótesztelő, hanem kőkemény versenyző, méghozzá a kötöttpályás fajtából. Csak ő nem négy keréken közlekedik, hanem bobbal. Emiatt pedig átmenetileg a BMW is lemondott az abroncsokról.

Az amerikai gyorsasági bobcsapat ma már élőben, az Innsbruck melletti Igls városában megrendezett világbajnokságon próbálhatja ki azt a bajorok által fejlesztett, high-tech, szénszálas versenyeszközt, amely immár a második kétemberes prototípus, amit a márka az amerikai csapat számára fejlesztett. A modell egyelőre fejlesztési stádiumban marad az idei teljes szezon során, az adatgyűjtés befejeztével pedig elkészül a versenybob végső verziója, amely a 2014-es Téli Olimpián, az orosz Szocsiban kerül majd bevetésre.
