
Ismét fellebbent a hír arról, hogy a Škoda a Dacia nyomába ered: vagyis igazán költséghatékony modellel igyekszik felpezsdíteni kínálatát. A márka a 2020 körül érkező családi olcsó modellhez még stratégiai partnereket keres, a csehek célja pedig főleg a fejlődő országok piacának meghódítása lesz.
Igazán olcsón elfogadható autót gyártani nehéz, sőt, majdhogynem lehetetlen. Mindez a Daciának is csak a meglévő Renault-technológia (újra)hasznosításával sikerült, úgy, hogy közben csak a legszükségesebbre fordítottak figyelmet - a recept viszont kétségtelenül bevált. A Škoda korábban már a Tatával irányozott előre együttműködést, de öt hónappal később szakított egymással a két gyártó. A célt (vagyis a fejlődő országok piacának meghódítását) viszont folytatná a márka, a fejesek szerint pedig már számos jó ötlet felmerült a reggeli megbeszéléseken.
A Volkswagen korábban saját olcsó márka létrehozásán is gondolkodott, ám ezt az irányt egyelőre jegelték a vezetők. A legfrissebb pletykák szerint 2020-ra a Škoda készül valamivel, méghozzá egy kínai partnerrel karöltve. Hogy mindebből mi sül ki, és hogy az esetleges újdonság elérhető lesz-e nálunk, azt csak az idő válaszolja majd meg.
