
Tobias Moers, a Mercedes-AMG vezetője megerősítette, hogy a világ egyik legnagyobb literteljesítményű sorozatgyártású erőforrása még erősebb lesz. A kétliteres turbómotor új kiadása a kompakt modellek új generációjában több mint 400 lóerőt szorít majd ki magából.
Moers nem csak a teljesítménnyel kapcsolatban tett megjegyzést. „Az új 2,0 literes egy teljesen új motor lesz. Igen, az elektromos turbófeltöltővel jó viszonyt ápolunk, de valószínűleg nem vetjük be az első kiadásban.” Ezután megerősítette, hogy 300 kW, azaz 408 lóerőt legalább ki kell szorítani a motorból ahhoz, hogy felülmúlják legnagyobb konkurensüket (a 400 lóerős Audi RS3 Sportback-et).
Az új erőforrást természetesen az új CLA és GLA is megkapja
A fejlesztésre még van idő: először meg kell várni az A-osztály új generációjának premierjét jövőre, hogy aztán 2019-ben bemutatkozhasson a Mercedes-AMG A 45. Ezt követően az új CLA és GLA is megkapja a még inkább kihegyezett hajtásláncot.
