
A Ford a tervek szerint 2020-ban indítja be elektromos offenzíváját, melynek keretében teljesen elektromos SUV, hibrid Transit, sőt, villanyos rásegítéssel bíró Mustang is érkezik.
Az újdonságok a Ford michigani gyárában készülnek majd, melynek megvalósulása érdekében a kék oválos gyártó korábban 4,5 milliárd dollárt fektetett be – és ezt most további 700 millióval megfejelte. A fenti újdonságok Európára is vonatkoznak, de két új hibrid rendőrautó, egy hibrid F-150, valamint egy hibrid önvezető autó is a tervek között van. 2020-ban tehát igazi elektromos/önvezető robbanásra számíthatunk.
A részletekről még sokat nem árult el a gyártó, de a Mustang esetében gyanítjuk, hogy a 2,3 literes turbós négyhengeres kap majd elektromos rásegítést, hogy V8-as teljesítményt kínáljon jóval alacsonyabb fogyasztás mellett. Viszont a felrázott vadló előtt megérkezik majd a Transit hibrid változata, amelyet már 2019-ben meg lehet majd vásárolni.
Semmi sem kizárt: a V8-as is kaphat elektromos segítséget
A Ford első teljesen elektromos SUV-ja „semmihez sem hasonlít majd, amit manapság gyártunk,” árulta el Mark Fields márkavezető. A mintegy 500 kilométeres hatótávhoz a márka vezeték nélküli töltési eljárást is kifejleszt, a típus pedig nálunk is elérhető lesz. „A Fordnál az a tervünk, hogy piacvezetők legyünk az elektromos és önvezető modellek terén, valamint a kapcsolódásban,” zárta Fields.
