
A Toyota és a Suzuki még 2017 elején írt alá egy szándéknyilatkozatot arról, hogy egyes területeken segítik majd egymás munkáját. Azóta több mint két év telt el, és mostanra tisztázódott, hogy pontosan mi is tartozik majd bele ebbe a partneri kapcsolatba. Elsőre pedig igen érdekesnek ígérkezik a közös munka, ugyanis több olyan területen is társul a két márka, amely a vásárlók számára is érezhető eredménnyel járhat.
A két japán gyártó több területen is megegyezésre jutott, ám ezek közül sok csak az indiai vagy afrikai piacokra vonatkozik, így mi most azokat emelnénk ki, amelyek Európában is érzékelhetők lesznek – és egyébként ezek lehetnek a legfontosabbak az összes közül. A leglényegesebb pont talán az, hogy a Toyota globálisan elérhetővé teszi a Suzuki számára a hibrid rendszereit, így a jövőben több hibrid Suzukival is találkozhatunk majd.
Ami talán ennél is izgalmasabb, hogy a Suzuki két új elektromotorral szerelt modellt is épít majd a Toyota RAV4 és Corolla kombi által is használt padlólemezre, amelyet készen kapnak majd meg. Ezért cserébe a Suzuki „a kompakt járművekhez újonnan kifejlesztett” motorjait adja át a Toyotának, amelyeket Lengyelországban gyártanak majd a japánok. Ugyan itt konkrétan nincs említve, hogy melyik erőforrásokról van szó, de minden bizonnyal a Vitarában és az SX4 S-Crossban megtalálható egyliteres háromhengeres és 1,4 literes négyhengeres turbókról lehet szó – hacsak nem készül egy új motorcsaláddal hamarosan a Suzuki.
A hibrid rendszerek tekintetében sem tisztázott, hogy az egész hajtásláncokat, vagy csak az elektromos elemeket veszi majd át a Suzuki, de annyi bizonyos, hogy hamarosan Toyota technikával készülő hibrid és elektromos modellek is érkeznek majd a portfólióba. Ezzel a Suzuki nagyot léphet előre, míg a Toyota a benzines egységek fejlesztése helyett – amelyeket megkapnak majd a Suzukitól – a hibrid és elektromos rendszerekre koncentrálhat, így pedig mindenki jól jár. Kíváncsian várjuk majd az új megállapodás első kézzel fogható eredményeit.
