
Habár a Volkswagen egy kicsit későn tette le voksát a hibridezés mellett, a németek mégis ambiciózusan vélekednek a benzin-elektromos hajtás fejlesztését illetően és ígérik, hogy belátható időn belül minden modelljükben viszontláthatjuk a takarékos és környezetkímélő hajtásláncot.
Martin Winterkorn, a VW konszern mindenható ura a német Auto Motor und Sport szaklapnak tett interjújában elárulta, nem hiszi, hogy a tiszta elektromos hajtás egyelőre készen lenne a mindennapi használatra, és szerinte a konnektorról is tölthető hibridek jelentik a közeljövő legésszerűbb irányvonalát.
Továbbá érdekesek lehetnek a kiterjesztett hatótávú modellek is, mint amilyen például a Chevrolet volt, ráadásul a TT alapjaira már építettek is hasonló technológiával működő, az elektromos rendszert egyhengeres belső égésű motorral támogató prototípust az Audisok - mi több, az A1 E-tron is ezt a technikát használja.
Annak ellenére, hogy az elektromos autók technológiája még nem a legmegfelelőbb, Winterkorn optimista a jövőt illetően, hiszen – mint megjegyezte – a lítium-kén akkumulátorok háromszor akkora energiasűrűséggel kecsegtetnek, mint a hagyományos lítium-ionos egységek. Ami még érdekesebb lehet, azok a távolabbi jövőben, nagyjából a ’20-as évek közepén érkező lítium-levegő akkumulátorok, amelyek energiasűrűsége akár a négyszeres értéket is megütheti. Persze ehhez még rettentő hosszú utat kell megtenniük a gyártóknak, amennyiben azonban a technológia rendelkezésre áll, nem kizárt a 800 km-es hatótávú elektromos autók létezése...
