
Már korábban is világos és tagadhatatlan volt a tény, hogy a Renault a Caterhammel az oldalán éleszti fel az Alpine-t, ám ezúttal arról adhatunk hírt, hogy a franciák a biztos siker és a tökéletes végeredmény érdekében még magasabb fokozatba kapcsolnak.
Az Alpine márka újjáéledésének tekintetében fontos lehet, hogy a Renault már létrehozta a márka teljes tanácsadói csoportját, ám itt a megszokottakkal ellentétben más lesz a testület feladata. Az iparban jórészt azért hívnak életre egy ilyen jellegű bizottságot, hogy az ésszerűbb gyártási folyamat és a filléreken való spórolás még magasabb szintre emelkedhessen, ezzel szemben itt olyan embereket fogtak egy csokorba, akiknek segítségével az új Alpine pedigréje az elődhöz hasonlatos legyen, hogy a versenysportba és az utcára méltó módon térhessen vissza a patinás név.

A vezetőségben találjuk Jean-Charles Rédelé-t, aki nem más, mint a korábbi márka alapítójának, Jean Rédelé-nek a fia, de a testület alappillére lesz példának okáért Jean-Pierre Limondin korábbi Alpine-versenyző és Alain Serpaggi volt raliversenyző és Alpine-tesztpilóta is. A franciák nem hagyták ki a buliból a híres gyűjtő, Hervé Charbonneaux személyét sem, ahogy a rali világbajnok Bernand Darniche szintúgy segédkezik a nemes feladatnál.
A felsorolt nevek évente kétszer gyűlnek össze, hogy minden fontos problémát megvitassanak és megoldjanak az Alpine fejlesztésével kapcsolatosan, így bizonyosak lehetünk abban, hogy a legendás sportautó újjáélesztése a lehető legjobb körülmények között zajlik.
