
A gyártók számára különösen a dízelbotrány miatt fontos, hogy saját dízelmotorjaikat illetően kétséget kizáróan a tiszta működésről és a takarékosságról biztosítsák a vásárlókat. A Ford ezúttal a 2.0 TDCi néven futó turbódízelt frissítette pár aprósággal, amely a módosítások nyomán kedvezőbb emissziót produkál.
A friss dízelmotor a Mondeo, az S-Max és a Galaxy modellekbe kerül - a változtatás mind a 150 lóerős (110 kW), mind a 180 lovas (132 kW) variánsok esetében kisebb kibocsátást eredményez, különösen a hatfokozatú PowerShift automataváltóval társítva. A kék oválosok szerint utóbbi esetben akár 7%-os csökkenésről is beszélhetünk a korábbi variánshoz viszonyítva.
A Ford elmondása szerint az új motorokkal a Mondeo mintegy 4,6 literrel is elvan 100 km-en, míg az S-Max kerek 5 litert gurít le a torkán, a márka legnagyobb egyterűjeként a Galaxy pedig 5,2 litert eszik meg. A imponáló értékek mögött nem csupán a vezérlőszoftver finomhangolása áll, a mérnökök ugyanis tovább csiszolgatták a kétliteres, négyhengeres motorblokkot, módosítottak a hengerfejen és a befecskendezőkön, továbbá a kipufogógáz utánkezelő rendszer is változott.
Ha már a motorok terén történt némi frissítés, akkor azzal egy csomagba kötve a Ford a SYNC 3 multimédiás fedélzeti rendszer legfrissebb verzióját is biztosítja a fent említett modellekhez. A gyártó szerint mindez gyorsabb működésre és egyszerűbb parancsokra képes, megkönnyítve a felhasználó dolgát.
