A Volkswagen palettája nagyrészt ugyan globális, de még mindig vannak olyan modellek, amelyek csak Kínában vagy éppen Amerikában érhetők el. Ilyen lesz az Atlas Cross Sport is, amely egy amolyan kupésított verziója lesz a normál Atlasnak. Ugyan az öreg kontinensre az újdonság sem jut majd el, ahogyan a testvére sem elérhető, de mégis hoz majd számunkra is fontos újítást az autó, méghozzá az áttervezett R logó képében, amely minden Volkswagen R és R Line modellen feltűnik majd a jövőben.

A németek nemrég, az ID.3 leleplezésével párhuzamosan új emblémát mutattak be, mely a teljes letisztultság jegyében született, és úgy tűnik, hogy mindez az R részlegre is hatással volt, ugyanis a sportosabb verziókon feltűnő betű szintén teljesen új, ugyancsak igen minimalista megjelenést kapott. Az új logó egyben az R részleg újjászületését is jelenti, amelyet nem bánunk, hiszen bár a hírekben folyamatosan szerepeltek újabb R modellek, egyelőre a Golf R mellett csupán a T-Roc R valósult meg.

Mutatós lett az új R logó

Igaz, korábban voltak más R típusok is, de egyelőre csak ezek vannak a kínálatban, pedig ígérték az Arteon és a Tiguan felpaprikázott verzióját is – és még mindig reméljük, hogy meg is érkeznek majd ezek. Az új logó, melyet a formatervezők, a műszakiak és az R részleg marketingesei együtt álmodtak meg, jóval modernebb, letisztultabb hatást kelt, és a korábbi, egyszerű R betű helyett egy szépen stilizált jelölést kaptunk, ami jobban harmonizál az új Volkswagen emblémával is.

A kék az R részleg alapszíne

Hogy Európában melyik R modellen jelenik majd meg először az új logó, egyelőre nem tudni – hiszen R Line verziója szinte minden típusnak van –, de a hamarosan bemutatkozó vadonatúj Golf R kivitele már biztosan ezt kapja majd, és a pletykák szerint a következő öt évben az ID.3 legvadabb verziója is megérkezik majd. A korábban emlegetett Arteon és Tiguan mellett egyébként a Touareg esetében is felröppentek már olyan hírek, hogy jön az R verzió, ami egy konnektoros hibrid hajtásláncot kaphat.