Még ki sem hevertük, hogy a mai nappal 9 és 5 forinttal emelkedett a benzin és a dízel literenkénti bruttó átlagára, a MOL máris újra sokkolt minket. Péntektől ugyanis ismét áremelés következik, ráadásul ezúttal is igen nagy mértékben: a benzin 6, a gázolaj pedig négy forinttal lesz drágább, ami azt jelenti, hogy egy héten belül előbbi 15 (!), utóbbi pedig 9 forintot emelkedik.

Ez egyben azt jelenti, hogy – az elmúlt hetek árváltozásait is figyelembe véve – kimondottan közel, 7 forintos távolságra kerül egymástól a két fő üzemanyagtípus literenkénti ára: április 5-től egy liter benzint hazánkban átlagosan 392 forintért, míg egy liter gázolajat 399 forintért tankolhatunk. Egy kis adalék: két hónappal ezelőtt még 40 forintos árkülönbség volt a két üzemanyag között (február elején még 342 forint volt a benzin és 382 forint volt a gázolaj átlagára), vagyis azóta a benzin literára szinte elképesztő módon, abszolút értelemben 50 (!), a gázolajhoz képest pedig 33 forinttal emelkedett – hangsúlyozzuk, mindössze nagyjából két hónap leforgása alatt...

Nagyon bízunk benne, hogy az üzemanyagárak – és azokon belül különösképp a benzinárak – szárnyalása mielőbb lenyugszik, mert amennyiben ez a tendencia folytatódna, rövidesen nagyon csúnya számokat eredményezne.