A Clio mostanra a Renault kínálatának egyik legöregebb tagja lett, de most fordul a kocka, ugyanis a franciák elkezdték leleplezni kisautójuk vadonatúj generációját, amely egyszerre hoz evolúciós és forradalmi változásokat. És hogy miért csak ’elkezdték’ leleplezni? A gyáriak a mai napon csak az utasteret mutatták meg, a külcsínt és a részletes adatokat azonban csak holnap ismerhetjük majd meg – mindez persze nem véletlen.
Az új Clio esetében ugyanis a belső az, ami igazán forradalmi változásokat hoz, míg a külső inkább csak evolúciós változásokon ment át – amiből a Renault által megosztott, de sajnos azóta törölt kisfilmben láthattunk is már néhány részletet. Míg a külcsín az összképet tekintve nem sokat változott – persze a gyáriak legfrissebb formanyelvét követő fényszórók és néhány modernebb részlet így is feldobja a megjelenést –, addig az utastér nem csak a modell életében, hanem az egész kategóriában új irányt mutathat.
Egészen kiválónak tűnik az anyagminőség - galéria
Mindezt pedig a szegmenshez viszonyítva kiemelkedőnek ígérkező anyaghasználat és modern technológiák egyvelege biztosítja. A középkonzolon totemként – a gyáriaktól kölcsönöztük ezt a kifejezést – kiemelkedő megjelenítő a Renault történetének legnagyobbja, ami egészen meglepő annak tudatában, hogy egy kisautóról beszélünk. A tervezők célja az volt, hogy optikailag szélesítsék az utasteret, ami a szellőzők rostélyainak széthúzásával értek el, de a klímakonzol is igazán mutatósra sikerült, és akkor a látványos betétekről még nem is beszéltünk.
A képeken nyilván jól felszerelt példányokat láthatunk, de első ránézésre valóban szinte letaglózónak tűnik az a minőség, amit a Clio képvisel. Az egyes esetekben karbonszerű, más szinteken bőrrel – vagy legalábbis bőrszerű anyaggal – bevont betétek és a hangulatvilágítás rengeteget dobnak a minőségérzeten, míg a modernséget az új multimédiás rendszer mellett a digitális műszerfal fokozza. A mostanra törölt kisfilmben azt is demonstrálták, hogy mindenhová puha matériákat tettek, és szinte sehol nem találkozhatunk kopogós műanyaggal. A képek alapján ráadásul a praktikumra is odafigyeltek: több pakolórekeszt helyeztek el és vezeték nélküli mobiltöltő is elérhető lesz.
A legnagyobb képernyő, ami Renaultba valaha került - galéria
Úgy tűnik, hogy végre a kormányon is több gombnak jutott hely, így elhagyhatják a külön karra kerülő rádiókezelő gombokat is. További részletekről holnap számolnak majd be a gyáriak, de addig is érdemes végiglapozni a galériát és megnézni a rövidfilmet, amin kívülről is láthatunk néhány részletet az autóból.

