
A Volkswagen vezetői megerősítették, hogy elvetették a tízsebességes duplakuplungos automataváltó fejlesztésének ötletét – helyette valószínűleg a hagyományos, bolygóműves automatához tér majd vissza a csoport.
A Bécsi Motor Szimpóziumon Friedrich Eichler, a Volkswagen erőforrásokért felelős vezetője jelentette be, hogy „két hónappal ezelőtt bezúzatta” a 10-sebességes duplakuplungos váltó prototípusát. A fejlesztés ugyanis túl bonyolult és költséges lett volna, miközben a duplakuplungos elven működő egységek előnyei kezdenek eltűnni az egyre fejlettebb hagyományos, bolygóműves automataváltókkal szemben.
Az új modellek visszatérhetnek majd a hagyományos automataváltóhoz
A duplakuplungos egységek jelenleg is legfeljebb csak váltási tempóban tudják felülmúlni a hagyományos automatákat (de már ott sem mindegyik), miközben kevésbé kulturáltan dolgoznak és bizonyos esetekben érzékenyebbek is lehetnek. Így a jövő a Volkswagen számára is egyértelműnek tűnik: ha kilenc- vagy tízsebességes váltót szeretnének, valószínűleg a hagyományos elvű egységekhez fognak nyúlni.
