A TomTom a napokban érdekes statisztikát tett közzé: a 30 millió felhasználótól névtelenül gyűjtött adatokat felhasználva rangsorolták Európa nagyvárosainak zsúfoltságát. Budapest csak a középmezőnyt gyarapítja.
A sort Brüsszel vezeti, ahol a járművezetők átlagosan 39 százalékkal ülnek többet az autóban a nagy forgalom miatt. Ez a tavalyi évhez képest 1,2 százalékos növekedésnek felel meg. Ennek ellenére a legnagyobb negatív változást Németország könyvelhette el: Hamburgban és Münchenben is 2,2 százalékkal zsúfoltabbak az utak. Igaz, így is a tábla második felére került a két nagyváros.
Hőn szeretett fővárosunk a 26. helyet foglalja el a maga 26 %-os értékével. Ráadásul az előző évhez képest 2,5 százalékot javítottunk, amely jórészt az üzemanyag drágulása következtében mérséklődő forgalomnak tudható be. A további csökkentéshez már néhány ötlettel szolgáltunk, reméljük, hogy ezen a listán a közeljövőben még lejjebb kerülünk.
Az adatok alapján egyébként Lengyelországban, Franciaországban és Angliában a leginkább reménytelen a helyzet, bár utóbbi esetében jó példák is akadnak.

