
Az elmúlt években egy valamit megszokhattunk: ha Elon Musk valamit ígér, az előbb-utóbb (inkább utóbb) meg is valósul. A Tesla tulajdonos-vezetője ezúttal teljesen önvezető autót ígért 2019-re, és nem is kételkedünk efelől: a technika be fog mutatkozni ekkor.
Túlontúl nagyot ugyanis nem vállalt Musk: technológiai szempontból már most is megoldható az önvezetés, mint funkció, igaz, az infrastruktúra célirányos fejlesztésével sokat lehetne lendíteni a dolgon – és ez alatt nem csak az úthálózatra, hanem a szabályozásra is gondolunk. A legtöbb autógyártó 2020-ra ígérte az önvezető, vagyis autonóm vezető funkciók premierjét, Musk azonban erre rátett egy lapáttal.

Két év múlva a Tesla azt ígéri, hogy bizonyos autóik teljesen autonóm tulajdonságokkal rendelkeznek majd, igaz, ezt csak szigorú felügyelet mellett, és nem a vezető nélküli autó ábrándjával kell majd használni. Persze az autonóm vezetés nem egyszerű dolog, de eddigi tapasztalatunk alapján egy autópályán megbízhatóan működő rendszert már gond nélkül össze tudnak hozni a gyártók.
