
Az Audi a jelek szerint nagyon komolyan letette a voksát az elektromos technológia mellett, ugyanis egy óriási beruházással 1200 munkahelyet teremt az elektromos meghajtás minél gyorsabb fejlesztése érdekében.
A német prémiumgyártó 11,6 milliárd eurót (3.248 milliárd forintot) fektet be 2015-ig az elektromos autók gyártásába. 2011-ben már munkába is áll 1200 új alkalmazott, amely a projekt kibővítésének lehetőségével is foglalkozik majd. A munkamenet meghatározását követően a befektetési összeg 80 százaléka a hibrid és elektromos hajtásláncot fejlesztésére megy majd el.
A befektetés első lépcsőjeként az Audi R8 e-tron és az A1 e-tron hajtáslánca kerül majd szériagyártásba 2012-ben.

