Már majdnem úgy tűnt, hogy a BMW márkajelzés a sokak által megunt, hagyományos, ám felettébb praktikus egyterű kategóriába is új lendületet tud hozni, de végül ez nem teljesen sikerült. Hivatalos források erősítették meg, hogy utód nélkül fog megszűnni a BMW 2-es Active/Gran Tourer, helyette pedig inkább a manapság divatos SUV/crossover modellekre koncentrál a gyártó.

A hír Peter Henrich-től, a BMW termékmenedzser alelnökétől érkezett, aki a brit Autocar magazinnak adott interjújában kerek perec kimondta, hogy az Active Tourer és a Gran Tourer modellekből nem lesz második generáció. Egyúttal hozzátette, hogy számára ezek a modellek egyébként is kilógnak a bajor márka dinamikus kínálatából. A megjelenést tekintve igaza van a vezetőnek, akinek szavait az eladások is alátámasztják: az ügyfelek inkább döntenek a most frissült X1 és a jóval dinamikusabb megjelenésű X2 mellett.

Az egyterű formák már nem divatosak

Az egyterű duó egyébként 2016-ban volt a csúcson, amikor is Európában bő százezer talált gazdára belőlük. Időközben volt frissítés is, de már tavaly is csak 68 ezres számnál tartottunk, ami azóta tovább csökkent. Emellett más márkák is hasonló trendeket tapasztalnak – egyszerűen az ügyfelek inkább a változatosabb SUV modellekre szavaznak. Ennek ellenére még egy-két évig biztosan elérhető lesz az Active és a Gran Tourer, utóbbi pedig hétüléses kialakítása miatt nálunk fokozott érdeklődésre tarthat számot a nagycsaládos állami kedvezmény okán.