Bizonyára mindenki járt már úgy, hogy egy kis tárgyat – legyen az egy mobiltelefon, egy kevéske aprópénz, egy kulcs vagy akár egy öngyújtó – beejtett az első ülések és a középső konzol közé, hogy aztán kínkeservesen, akrobatikus mozdulatokkal próbálja meg kihalászni, jó esetben sikerrel. A Toyota most egy egyszerű, ám mégis nagyszerű megoldást eszelt ki az ilyen helyzetek elkerülésére, és mi csak támogatni tudjuk a japán gyártót a megvalósításban.
A nemrég nyilvánosságra került szabadalmi papírok szerint a Toyota mérnökei egy „csúszdád” terveztek az ülések és a középső elem, illetve az ajtóbetétek közé, melyek a leesett kis tárgyainkat egyenest az ülés alá irányítanák, ahonnan aztán egy kihúzható tálcáról, vagy valamilyen hasonló megoldásról könnyedén elérnénk őket mindenféle szenvedés nélkül – szinte hihetetlen, hogy erre eddig senki nem gondolt.

Első hallásra úgy tűnik, hogy ehhez a művelethez is minimum meg kell állnunk az autóval, azonban a japánok egy olyan megoldást is papírra vetettek, amely útközben is megoldást jelenthet a problémára. Egyelőre nincs egyértelmű megoldás, hiszen a gyáriak különböző manuális és automata szerkezeteket is kidolgoztak – utóbbi érzékelve, hogy egy tárgy leesett, rögtön kilökné azt egy elérhetőbb helyre. A Toyota ezúttal ugyan nem egy világmegváltó technológiával állt elő, ám mégis sok bosszúságtól szabadítanának meg minket a japánok, ha sorozatgyártásban is alkalmaznák ezt a megoldást – mi csak szorgalmazni tudjuk ezt.
