.jpg)
Alig egy órája adtam vissza – hozzáteszem, fájó szívvel - a BMW Magyarországnak a legerősebb gázolajos erőforrással hajtott (a megújult 1,6 literes turbódízel immár 112 lóerőt, 270 Nm-t tud) MINI tesztautót, erre amint visszaérek a szerkesztőségbe, máris az a hír fogad, hogy egy még erősebb dízel egységgel bővül a MINI kínálata.
Nem mintha a jelenlegi Cooper D tudása nem lenne elég: mindent nem szeretnék előre lelőni a pénteken érkező tesztből, ám annyit elárulok, hogy méréseink szerint az extraétvágytalan kult-autó a gyári adatnál úgy egy szekundummal gyorsabban, bőven 9 másodpercen belül teljesítette a százas sprintet, ráadásul rugalmassága is meggyőző volt.
Innen kiindulva képzelhetik, mire lesz képes az új szívvel, a BMW kétliteres, 18d elnevezésű motorjának MINI-be faragott változatával, amely az előzetes információk alapján 143 lóerős (305 Nm) lesz, gyári átlagfogyasztása pedig többek között a start-stop rendszernek, illetve a jó hosszú áttételezésű hatfokozatú váltónak köszönhetően 4 liter környékére várható. Nem hangzik rosszul, ugye? Mi ugyan tartunk attól, hogy a MINI a szívátültetést követően kissé orrnehézzé válik, ám reméljük, hogy alaptalanok félelmeink…
Annyi viszont bizonyos, hogy a március elején megrendezésre kerülő Genfi Autószalonon bemutatkozó újdonság – amely a Cooper SD nevet viselheti farán – kicsit sem lesz olcsó mulatság, hiszen az árlista szerint a legolcsóbb, „hagyományos” MINI Cooper D extrák nélkül is több mint 6,5 millió forintot kóstál, ráadásul az „SD”-nek már regisztrációs adója is magasabb lesz 265 ezer forinttal...
.jpg)
