Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Noha egy presztízsmárka számára a tartópilléreket a technika és a múlt alapozza meg, szinte elengedhetetlen, hogy apró gesztusokkal, vonzó finomságokkal mélyüljön az autó és a vásárló viszonya. A Mercedes-Benz ezúttal a félreismerhetetlen háromágú csillagot emeli ki még jobban, méghozzá hangulatos háttérvilágítás hozzáadásával.

A csillag gyakorlatilag a stuttgartiak védjegyévé vált, azonban a motorháztetőn büszkélkedő kis fémszobrocska részben a balesetvédelmi normák és a sportos megjelenés hajszolásának áldozatává vált. Persze a mérnökök fantáziája határtalan, amit többek közt az is kiválóan példáz, hogy az emblémát továbbra is kiemelten tudják szerepeltetni autóikon. Manapság a hangulatvilágítás a prémium kategóriában szinte alapkövetelmény, s ahogy az utastérben parázsló romantikus fények, úgy a kívülre fabrikált, többnyire a kilincset, valamint kiszálláskor az útburkolatot megvilágító elemek sem hiányozhatnak (felár ellenében) a Mercedes-Benz modelljeiről.

A külső fények között újdonság viszont, hogy a háromágú csillag is megvilágítást kap, amit a kereskedők a vásárló kérésére örömmel építenek be a 2014-es modellévű, tehát a frissített E-osztályokba, a 2013 utáni GL-ekbe, a 2012-től gyártott M modellek orrába, valamint a 2006-ot követően kigördült CLS-ekbe.

 

A Benzek új ékköve természetesen modern LED-technológiával készül, s a fények eloszlását fényvezető csövek segítségével oldották meg a szakemberek. Az embléma akkor úszik fényárban, amikor a tulaj a kulccsal nyitja az ajtókat. Hogy a későbbiekben már gyárilag beépítésre kerül-e az egyedi elem, egyelőre nem tudni, ám amennyiben nagy sikere lesz a sötétben is látható csillagnak, a gyártó biztosan megfontolja a dolgot.