A Škoda hivatalos közleményben terítette ki rövid távú ütőkártyáit a sajtónak, miszerint a még idén megérkező, Volkswagen Up-ra épülő városi kisautójukra nagyon számítanak az értékesített mennyiség megduplázásában, amely célt 2018-ra szeretnének elérni. Ha minden jól megy, az éves eladási mutatószámot 1,5 millió példányra tornászhatják fel.
A városi kisautó mellett egy lépcsőshátú is csatlakozik majd a Škoda kínálatába, egészen pontosan az Octavia és a Fabia közti űr kitöltésére lesz hivatott az új szedán, amelyet természetesen elsősorban a fejlődő országok piacára szánnak.
A bejelentésekkel kapcsolatban a Škoda vezére, Winfried Krause elmondta a City Carról, hogy „tulajdonképpen egy válasz az egyre növekvő igényekre az olyan kisautók iránt, amik keveset fogyasztanak és nyomott a fenntartási költségük is”. ”Ez további piaci növekedést is hozhat magával Európában” – tette hozzá.
Egyébként mindkét modell a Škoda legfrissebb formai nyelvezetét viszi tovább, azaz a Genfi Autószalonon is látott Vision D stílusa köszön majd vissza rajtuk. A gyáriak szerint mind a kettő passzolni fog a csehek „simply clever” (egyszerűen nagyszerű) filozófiájába és mind helykínálatban, mind ár/érték arányban kiemelkedőek lesznek.
Tavaly összesen 762000 Škoda kelt el, ami a csehek eddigi legjobb éve volt értékesítés szempontjából, ráadásul már a 2011-es esztendő első két hónapjában újabb 25%-os növekedést tudtak produkálni, tehát abszolút jó úton haladnak a 2018-ra tervezett 1,5 milliós cél felé.
