Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Már szinte mindenki ismét elkezdte keresni a Saab temetésére vásárolt öltönyét, a mentési kísérletek kilátástalan hálóján túljutva a svéd márka sorsa újabb fordulóponthoz érkezhet, ugyanis segítség érkezett – egyenesen Kínából.

Immár kevesebb borúval.A Saab jelenlegi tulajdonosa (a Swedish Automobile NV - SWAN) megegyezett a a márka eladásáról a kínai Pang Da és Youngman befektetőkkel. A keletiek és a svédek összesen 100 millió euróról kötöttek üzletet, amelyért cserébe jár a Saab Automobile 100 %-os részesedése, valamint a Saab Nagy-Britannia.

Persze a megegyezés beteljesedéséhez még a kínai hatóságok engedélye, valamint a SWAN részvényeseinek beleegyezése is szükséges, valamint a körülményeket és a szerződés részleteit is pontosítani kell. A Saab jelenlegi vezetése bízik benne, hogy a kínai befektetők hosszú távú együttműködést tűztek ki célul és gyümölcsöző kapcsolattal végződik az interkontinentális üzlet.

Az események ismeretében Guy Lofalk, a hatóságok által kirendelt adminisztrátor visszavonta az újraszervezésre vonatkozó intézkedéseket, valamint a bíróság által elrendelt csődvédelem is a múlté lesz. Reméljük, hogy ez lehet a márka hosszú ideje húzódó vergődésének utolsó epizódja és hamarosan újra megindul az érdemi munka, miközben a megbecsült dolgozók is megtarthatják állásukat.

Érdekesség, hogy ezzel a lépéssel a teljes svéd autóipar a kínaiak kezébe kerül, hiszen két éve, 2009-ben a Volvo is eladósorba került, amelyet akkor a Geely vásárolt meg. Persze a kínai tulajdon kétségtelen előnye, hogy a két márkának így egyenes bejárása lesz a világ legnagyobb piacára, amely mondani sem kell, hogy mekkora előny a jövedelmezőség szempontjából.