
Vannak gyártók, amelyeknek az exkluzivitás legalább annyira fontos, mint a profit, hiszen előbbi nélkül bizony utóbbi is csorbát szenvedhet. A Lamborghini kétségkívül ezek közé tartozik, hiszen ügyfeleik számára az is egy fontos szempont, hogy egy elit társaságnak lehetnek tagjai autójuk megvásárlásával. Éppen ezért az olasz márka úgy döntött, hogy jövőre felső határt szabnak a példányszámnak, és 8000 autónál akkor sem adnak el többet, ha a gyártási kapacitás és az igények ezt megengednék.
A Lamborghininek egyébként eddig nem voltak ilyen problémái, ám ahogyan az várható volt, az Urus bemutatásával megsokszorozódtak a megrendelések, és ez vezetett ahhoz, hogy most limitálniuk kell a példányszámokat. Ez a szám persze még mindig jóval magasabb, mint ahány autót sikerült eladniuk 2018-ban, de a gyáriaknak teljesen logikus módon előre kellett gondolkodniuk, hiszen a tavaly eladott 5750 autó 51 %-os emelkedést jelentett 2017-hez képest, idén pedig minden bizonnyal átlépik majd a 7000 példányt – mindezt az Urusnak köszönhetően, amely bár csak júliusban került piacra, 1761 darab kelt el belőle.
A Huracán is népszerű, és a frissítéssel még inkább az lehet
Így tehát 2020 lesz az a dátum, amikor véget kell majd vetniük a növekedésnek, ám azt egyelőre nem lehet tudni, hogy akkor is marad-e majd ez a felső határ, ha egy negyedik modellel bővítik a kínálatukat az Urus, a Huracán és az Aventador mellett – valószínűleg akkor emelnek majd, de jó eséllyel egyébként is évről évre emelnének egy kicsit ezen a számon. Stefano Domenicali, a márka vezére azt is elárulta, hogy milyen „problémákkal” kell megküzdeniük az értékesítőknek.
„A fiatal vásárlók egyértelműen sokat nyomnak a latba az eladások tekintetében, azonban nem igazán foglalkoztatja őket az az örökség, amit a Lamborghini képvisel. Ők jó eséllyel csak azzal foglalkoznak, hogy melyik a legmenőbb márka manapság, és azt azonnal akarják. Az értékesítőknek tehát meg kell érteniük a saját piacaikat, és azokra a modellekre kell koncentrálniuk, amelyekre ezek az impulzív vásárlók vágynak.” Valamilyen szinten egyébként érthető a márka aggodalma, hiszen több gyártó is küzd negatív sztereotípiákkal, és egy ilyen exkluzív vállalat nem engedheti meg magának, hogy emiatt érjék támadások – ráadásul az örökségükre és a hagyományaikra is figyelemmel kell lenniük. Hamarosan egyébként az Aston Martin és a Ferrari is hasonló problémákal nézhet szembe, hiszen már ők is bejelentették, hogy érkezik az emelt hasmagasságú modelljük.
