Az Apple szeret mindent a maga kezében tartani, az almás márka felhasználói pedig szeretik, hogy ez így van, hiszen olyan előnyökkel jár, hogy minden mindennel kompatibilis, tökéletes az integráció, zökkenőmentes a használat. Autós berkekben az Apple CarPlay jelenti az iPhone felhasználók „otthonát”, amit mi is előszeretettel használunk az adott modell saját rendszere helyett – legalábbis a navigáció, a telefonálás és a zenelejátszás esetén. Hamarosan azonban teljesen átveheti az Apple rendszere az irányítást az autóban.

Az Apple a konferenciáján jelentette be, hogy az iOS 16 érkezésével az Apple CarPlay is teljesen megújul, és képes lesz teljes mértékben átvenni a hatalmat az autó multimédiás rendszerén és kezelőfelületein. Mindez annyit tesz, hogy az adott modell minden funkcióját kezelhetjük majd a CarPlayen keresztül, sőt mi több, még a digitális műszeregységek felett is képes lesz átvenni a hatalmat az almás szoftver.

Mindez persze azt is jelenti, hogy az autó valós idejű adatait is átveszi majd a rendszer, mint az aktuális fordulatszám, sebesség és minden egyéb érzékelő adata – persze a megfelelő, biztonságos kapcsolaton keresztül. A műszerfal mellett a klímát és minden egyéb beállítást is a CarPlayen keresztül kezelhetünk majd. Természetesen teljesen személyre szabható is lesz a rendszer, amelyről a fenti videón láthatnak egy demót, és kaphatnak még több információt (37:50-től).

Noha elsőre azt gondolnánk, hogy a gyártók nem feltétlenül örülnek egy ilyen teljes hatalomátvételnek egy külsős rendszer által – hiszen sok pénzük és idejük van abban, hogy saját rendszerüket lefejlesszék, ráadásul egyediségüket is elveszítik ezzel –, mégis olyan márkákat sorolt fel a partnerek között az Apple, mint aPorsche, a Mercedes-Benz, a Jaguar, az Audi, a Nissan, a Volvo, a Ford vagy éppen a Renault, de az alábbi képen a teljes sort láthatják.

Természetesen azért még várnunk kell arra, hogy a videón látható formában megvalósuljon a teljes hatalomátvétel, de a CarPlay megújulása valószínűleg még idén megtörténik majd. Az Apple egyébként azt állítja, hogy mindez még csak a kezdet, és ennél jóval több lehetőség rejlik még a CarPlayben.