
Hivatalosan is forgalomba került az első új Corvette, melynek sorsáról a Barrett-Jackson Scottsdale autógyűjtői aukciós ház kalapácsa ítélkezett. Az érte járó rekord összeget jó célokra használta fel a GM.
Éppen egy hete hullott le a lepel a Corvette legújabb generációjáról, valaki pedig már boldogan repeszthet a C7-es első, 0001-re végződő forgalmi számmal ellátott példányával. A 450 lóerős V8-nak nem más, mint az egyébként is a márka nagy gyűjtőjének hírében álló Richard Hendrick parancsolhat. Ne irigyeljük érte, a kiváltságért ugyanis busásan megfizetett. Igaz, mivel ő egy NASCAR csapat tulajdonosa is, valószínűleg már hozzászokott a nagytételű autós kiadásokhoz.
A Barrett-Jackson árverésén mintegy 240 millió forintnyi dollártól vált meg a gyűjtő, hogy ő lehessen az első új generációs élmények birtokosa. Az összeget pedig a GM a Detroiti Művészettudományi Egyetemnek ajánlotta fel, nem titkoltan valószínűleg azért is, hogy a jövő tehetséges rajzolóinak képzelete négy keréken száguldhasson tovább.

Az árverés sztárja mégsem a Corvette volt, hanem az eredeti, 1966-os Batmobile, amelynek eladásánál maga a készítő, George Barris is közreműködött. A háborús hangulatban lezajlott aukciót végül 924 millió forintnyi dollárnál állította meg a kalapács, amelyhez ha a különböző járulékokat is hozzáadjuk, végül egymilliárdos összeg adódik. De miért is fizetett ki ennyit az arizonai Rick Champagne, autógyűjtő?
Barris tekintélyes egyetlen dollárért vásárolta meg a Fordtól az 1959-es Lincoln Futura koncepciót, amelyet aztán 15 ezer dollárnyi befektetéssel, 15 nap alatt változtatott az 1966-os Batman televíziós sorozat és mozifilm fontos szereplőjévé. Arról sajnos nincs információnk, hogy miként történhetett, hogy az egyébként teljes egészében Olaszországban, a Ghia műhelyében, kézzel készült tanulmányt hogyan sikerült Barris-nek jelképes summáért megkaparintania, de jó üzletet csinált, hiszen az alapot adó, hatliteres, 300 lóerős V8-assal szerelt Continental Mark II 10 ezer dollárba (ez akkoriban két Cadillac vagy egy új Rolls-Royce ára volt) került.
Aranyárú tanulmányt ajándékba? Miért is ne?
A hivatalos dokumentumokkal járó trófeáját saját elmondása szerint Champagne „a ház falának lebontása utána a nappaliban” helyezi el.
Önök mit gondolnak, valóban megérte ennyit otthagyni az első Batmobile-ért?
