
Az Audi mindeddig nem idegenkedett attól, hogy a sportmodellek esetében a méltán híres TDI dízel technológiát is bevesse, azonban úgy tűnik, a jövőre való tekintettel egyre nagyobb távolságot tartanak a négykarikások az öngyulladós erőforrásoktól a dinamizmusra hangolt verziók esetében.
Az új irányt maga Stephan Winkelmann, az ingolstadtiak sport részlegének első embere jelölte meg egy interjú során, miszerint olyan modellekre fókuszálnak a továbbiakban, amelyek globális szinten jobban megállják a helyüket, természetesen mindeközben szem előtt tartva a dízelbotrány hatásait.

„Számos olyan ország van, ahol az eladásokban nem a dízelmotoros modellek vezetnek, ilyen például Ázsia vagy Észak-Amerika. Épp ezért nem előnyös, ha egy sportmodell csakis egyféle motorral érhető el a vásárlóknak – ez csökkenti azokat a lehetőségeket, amelyeket nyújthatunk. Az, hogy minél több globálisan eladható autót kell fejlesztenünk, illetve a határos büdzsé azt eredményezi, hogy a dízelmotor csak másodlagos szerepet kaphat” – mondta a szakember.
Mindez két típus kapcsán érdekes igazán, hiszen az SQ5 és az SQ7 elnevezésű Audik kifejezetten dízelmotorral érhetők el, TDI utótaggal természetesen. A vérmes SUV-k tekintetében tehát komoly esély van arra, hogy a későbbiekben a megszokott RS plecsnivel benzinmotoros csúcsverzió érkezzen a dízelek fölé a kínálatba. Az Audi ráadásul nem csupán azzal szembesült, hogy a dízelmotoros modelleket egyre kevesebb országban preferálják a vásárlók, de az is nyilvánvalóvá vált a németek számára, hogy az elektromos hajtás fejlesztése rettentően költséges.

„A vásárlóknak nagyon alaposan el kell mondanunk, hogy mi a különbség napjaink RS modelljei és az ugyancsak elérhető elektromos autók között. Ez méret és persze ár kérdése is, illetve maga a karosszériaforma is egyéntől függő kérdés – minél sportosabb egy autó, annál többet kóstál – és pillanatnyilag nehéz ezt a különbséget megmagyaráznunk, mert pont a két technológia közötti fázisban vagyunk” – tette hozzá Winkelmann.
