Nem ért senkit váratlanul, amikor Gerhard Berger – korábbi Forma-1 versenyző és a Toro Rosso korábbi csapatfőnöke – a Német Túraautó Bajnokság, azaz ahogy sokan ismerik a DTM első embere már lassan egy éve jelezte, hogy a DTM a jelenlegi „class one” szabályok mellett fenntarthatatlanná és igen drága szériává vált. A három nagy német gyártón, az Audin, a BMW-n és a Mercedesen kívül már nem vett részt benne más márka, sőt idővel a „csillagosok” is visszavonulót fújtak. Az egyedi – más versenyszériákban nem használható – karosszériák és motorok olyan szintű költséget jelentettek a csapatoknak, a versenyek pedig olyan egyhangúak voltak, hogy szükség volt a szabályozás felülvizsgálatára.

A világméretű pandémia tovább gyorsította a reform folyamatot. A DTM vezetése akkor úgy nyilatkozott, hogy egy GT3 technikára épülő, de attól komolyabb műszaki alapokon nyugvó sorozatban gondolkodnak, de a mai sajtótájékoztatón bizonyossá vált, hogy ahogyan a DTM Trophy sorozat is az elterjedt GT4 autókat használja, úgy a DTM is simán átvette a gyártók már meglévő GT3 technikáját, igaz kicsit eltérő BoP rendszerrel.

Kérdés, hogy a már bejáratott német GT3 sorozatok, mint a VLN vagy az ADAC GT-Masters mellett mennyi nézőt tudnak majd bevonzani a pályákra, nem beszélve az egyéb nemzetközi sorozatokról, mint a legnagyobb szervezet az SRO által működtetett GT World Challenge Europe vagy az International GT Open, amelyeknek szintén vannak németországi futamaik.

Jelen sorok írójaként az a véleményem, hogy ha egyedivé akarták volna tenni a sorozatot a többivel szemben, akkor nem csak az egyversenyzős formulát kellett volna megtartani (a többi GT széria mind váltott versenyzős futamot tart), hanem meg lehetett volna próbálni egy már létező és az SRO által életre keltett GT2 szériát átvenni, amely ugyan aerodinamikailag nem olyan hatékony autókat takar, mint a GT3 szabályzat, ellenben közel 150-200 lóerővel erősebbek, 7-800 lóerős teljesítményűek az autók. Ezzel egyedibbek és a kisebb leszorító erőnek köszönhetően látványosabbak lettek volna a versenyek. Na de hát biztos voltak hozzáértők is, egy ilyen sorozat működtetése bizony elsősorban pénzkérdés, nem (csak) szimpátia alapon hozták a döntéseket.

Mindenesetre jövőre rajtol a széria, az idő pedig majd mindenre választ ad.