
A BMW Z4 következő, negyedik generációjának piacra lépése még odébb van, így – bár a bajorok valószínűleg már kész tervekkel bírnak – rengeteg időnk van még azon gondolkodni, hogy miként alakul a végeredmény. Ugyanakkor mégis érdemes beszélnünk róla, hiszen már most olyan információk kerültek napvilágra, melyek igazán izgalmassá tehetik a várakozást.
A legutóbbi hírek szerint a Toyotával együtt fejlesztett könnyű, sportautó-platformon a Z4-es az újraélesztett Celicával fog majd osztozni, és az értesülések szerint a manapság szinte még a sportautókból is kihagyhatatlan hibrid hajtáslánc ugyancsak részét képezi majd a kínálatnak – még ha nem is a kezdetektől.
Azt viszont már Kai Lichte, a gyártó egyik helyi kommunikációs embere is elismerte, hogy a modell egy új fejlesztésű háromliteres motorral érkezik majd a kereskedésekbe, legalábbis ami a csúcsverziót illeti. A gyárban csak B58 kódnévvel futó erőforrás a jelenlegi legerősebb változattal megegyező, 340 lóerős teljesítményt és 440 Nm-es csúcsnyomatékot kaphat, mellyel könnyedén 5 másodperc alatt maradhat a 0-100-as sprint.
Erősebb talán nem lesz, de gyorsabb biztosan
A hibrid hajtásláncról egyelőre semmilyen információt nem árultak el, de abban szinte biztosak lehetünk, hogy a kategóriához méltó módon, nem csak a takarékosságot, hanem a teljesítmény fokozását is elősegítik majd az elektromotorok. Lichte úr ugyanakkor le is hűtötte a kedélyeket, mondván, még a gyárban sem dőlt el minden, így nagyon korai még erről beszélni.
A nagy valószínűséggel 2017-ben érkező, és sokak szerint az i8 formai elemeiből építkező újdonság mindenesetre nagyon izgalmasnak ígérkezik, még ha az elektromotorokkal támogatott hajtásláncra tovább is kell várnunk.
