Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Az Aston Martin háza táján igazán nem ülnek ölbe tett kézzel a fejlesztők: nemrég a Virage képében félig-meddig új modellel jelentkeztek, sportosabb köntöst adtak a Vantage-nek, felkészültek Le Mans-ra és még az autóversenyzés szerényebb szintjein is volt idejük képviseltetni magukat.

A lelkes sorozat folytatódik: ezúttal a Vantage alapjaira építettek teljesen új GT3-as versenyautót, amely a karrierjét 2006-ban megkezdő DBRS9-től veszi át a stafétabotot. Az utcai V12 Vantage alapokkal rendelkező modellt közel hatéves tapasztalatot felhasználva építették meg az Aston versenymérnökei és nem titkolt céljuk még több győzelemmel gazdagítani általa a leendő tulajdonosokat.

Az egyelőre még fejlesztések alatt lévő versenyautó üres tömege 1250 kilogramm lesz, miközben motorterében 600 lóerős teljesítményt és 700 Nm nyomatékot előállítani képes erőforrást találunk. A Vantage GT3 első prototípusa már júliusban világszerte kínozni fogja a versenypályák aszfaltját, hogy a megszerzett tapasztalatot a 2012-ben bemutatkozó versenyautóban összegződjön. A gyártó 10 megrendelésre számít az első évben.