A Subaru idén ugyan nem indult a WRC rali bajnokságban, a japánok mégsem mondanak le a nagy igénybevétel melletti tapasztalatok gyűjtéséről, amire a legendás nürburgringi pályánál keresve sem lehetett jobb helyszínt találni.
Rali helyett Nordschleifén - galériaA Subaru egy speciálisan a futamra felkészített Impreza WRX STI modellt indított a május 16-án megrendezésre került futamon, ahol a meglehetősen nehéz körülmények ellenére is viszonylag jól szerepelt a csapat. A 24 órás folyamatos igénybevételnek köszönhetően a 250 induló versenyautó közül csupán 123 tudta befejezni a versenyt. A megbízhatóságról tanúbizonyságot téve a WRX STI 139 kört tett meg 23 óra 59 perc 47 másodperc leforgása alatt és összesen 3527,5 kilométert hagyott a háta mögött. Ez összesítésben a figyelemre méltó 24. helyre volt elegendő és az SPT3 kategóriában - melyben a 2 liter hengerűrtartalmú turbófeltöltős motorral szerelt autók versenyeznek - a csapat éppen csak lemaradt a dobogóról.
A volán mögött a tapasztalt Kazuo Shimizu mellett két újonc is bizonyítási lehetőséget kapott, a holland Carlo van Dam és a német Marcel Engels személyében, akik élve az alkalommal egyre jobb időket futottak.A rajongóknak a jelek szerint mégsem kell aggódniuk kedvencükért; az STI (Subaru Tecnica International) rövidítés továbbra is megőrzi presztízsét mind a versenypályán, mind az utakon és a Subaru által évtizedek óta fejlesztett szimmetrikus négykerékhajtási rendszer is újfent bizonyította hatékonyságát. Az erről gyűjtött tapasztalatainkról a nálunk járt Legacy Diesel kapcsán is beszámolunk.



