Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Azok után, hogy a nem túl jó helyzetben lévő, ám a Leonnal jó útra tért Seat hivatalosan is bejelentette, hogy hamarosan bemutatkozik az első szabadidőautója, most már az is biztossá vált, hogy az újdonság a spanyol gyártó testvérmárkájának üzemében fog készülni.

Ebben persze semmi meglepő nincs, hiszen a Volkswagen konszern tulajdonában lévő márkák modelljei között hatalmas az átfedés – legalábbis ami a technikai megoldásokat illeti. Természetesen a Seat hobbiterepese teljesen egyedi, a spanyoloktól megszokott sportos és fiatalos stílusban készül majd, ahogyan azt a 2011-ben bemutatott IBX koncepció is jól mutatta.

Ilyen volt az IBX tanulmány

Az MQB platformra épülő modell a Škoda Kvasinyban található gyárában készül majd, ahol jelenleg a Superb és a Roomster készül. Egyes értesülések szerint ez a lépés annak a tervnek a része, aminek keretein belül ez az üzem a konszern hobbiterepeseinek szülőhelye lesz. A Seat SUV-jának testvére, a vadonatúj Yeti, sőt későbbiekben a Superbet felváltva a Volkswagen hétüléses óriásának szülőhelye is lehet a gyár.

Ez persze nem véletlen: banki elemzők szerint a kvasinyi gyár rengeteg gazdasági előnnyel bír. Többek között a munkabér mindössze felét teszi ki a spanyolnak, és kétharmadát a németnek. A csehországi üzem kapacitása is véges, egyesek szerint ez volt az oka annak, hogy a Škoda hétüléses modelljének elkészítésére végül nem vállalkozott a vezetés.

Vagány formákat kap majd a szériaváltozat is

A spanyol szabadidőautó egyébként hamarosan érkezik, és sokat várnak tőle a konszernnél, hiszen a Seat az egyetlen veszteséges márkája a cégóriásnak. Nem is véletlen, hogy az SUV-k szegmensét választották kapaszkodónak, hiszen ez a kategória nő a leggyorsabban, amit egy kedvező árcédulával könnyen meglovagolhat majd az újdonság. Alig várjuk, hogy mi sül ki belőle.