Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A Škoda márka már a Volkswagen konszernbe történő beolvadása óta a racionalitást, a praktikumot és a jutányos árakat képviseli, így nem csoda, hogy nem az eredetileg cseh gyártó termékeiben mutatkoznak be a német cégóriás legfrissebb fejlesztései – noha általában nem kell sokat várnunk rájuk. Így van ez az elektromos autózással is, de a gyáriak már ígéretet tettek rá, hogy hamarosan a Škoda modellek lemezei alá is bekerül az egyre elterjedtebb villanyos hajtás.

Nem meglepő módon egy konnektoros hibridet emlegetnek elsősorban a gyáriak, mely 2019-ben mutatkozhat be, méghozzá a Superb kínálatában. A márka vezetője, Bernhard Maier elmondta, hogy a Škodának nem lesz nehéz dolga, hiszen a Passat alapjaira épülő középkategóriásuk számára már most rendelkezésre áll a technológia – köszönhetően a Passat GTE-nek.

A Volkswagen ID koncepció alapjain jön a Skoda autója is

„A Superbbel fogjuk kezdeni, mert az a legsikeresebb Kínában, és az előrejelzéseink szerint ott lesz a jövőben a legnagyobb kereslete az újdonságnak. Sokan azt mondják, hogy már késésben leszünk, de 2019-re jósoljuk azt, hogy annyira megnő a kereslet az ilyen jellegű autók iránt, hogy annak köszönhetően mérsékelni tudjuk majd az árakat. A Škodának pedig nem kell elsőnek lennie a piacon, mert az emberek azt várják tőlünk, hogy jutányos áron kínáljuk a technológiát. Ezért is 2019-et tűztük ki célul” – árulta el a vezető.

A későbbiekben a Kodiaq is megkaphatja ugyanazt a konnektoros hajtásláncot, mint a Superb, és előbb-utóbb egy teljesen elektromos modell is érkezik majd, melynek alapjait a Párizsban bemutatott Volkswagen ID koncepció kifejezetten villanyos típusokhoz kifejlesztett MEB platformja adja majd – formai szempontból azonban teljesen a Škoda stílusához szabják majd az autót. „Nem árulhatok el túl sokat, de ígérem, hogy az újdonság lenyűgöző lesz. Hatalmas belső teret kínál kisebb testben” – mondta Maier. Erre azonban még legalább 3-4 évet várnunk kell.