
Az LG után ismét stílusosan luxusóra-gyártó veszi fel az időmérés feladatát a Forma-1 berkeiben - tudatták a felek a médiával. A 2008 óta jelen lévő LG-t váltó Rolex természetesen minden futamon képviselteti magát, ráadásul hosszabb távon tervez a száguldó cirkusszal kooperálni.
Maga Bernie Ecclestone, a Forma-1 mindenható ura sem hagyta szó nélkül a töténéseket: "Minden kétséget kizáróan egy olyan világszínvonalú sportág, mint a Forma-1 számára a Rolex jelenti a megfelelő partnert. A márka presztízse, kitűnő óráik, valamint a Rolex régi, szenvedélyes kapcsolata a motorsportokkal biztosítja az együtműködés hiteleségét."

A bimbózó kapcsolat komolyságát és a felek elszántságát jelzi, hogy a futamokon felbukkanó új logó mellett egyre markánsabb jelenlétet vívna ki magának a patinás óragyártó. A Rolex olyan legendás alakok mellett állt már, mint az 1935-ben szárazföldi sebességi rekordot felállító Sir Malcolm Campbell vagy Sir Jackie Stuart, de a Daytona versenypálya is szerepel a svájci órás repertoárjában.
