Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Drágább, de a gazdagabb felszereltség miatt nem sokkal

A Porsche vezérigazgatója, Matthias Müller nemrégiben megszellőztette egy új négyhengeres motornak az érkezését, mi több, a cégvezető erőteljesen célzott a rövidesen érkező kisebb erőforrásra.

Folytatni fogjuk downsizing stratégiánkat”, mesélte Matthias Müller, majd egyértelmű utalással azt is hozzátette, hogy egy új, négyhengeres boxermotorcsaládon dolgoznak a mérnökök, amely első ízben minden bizonnyal a Boxster/Cayman páros következő generációjában debütálhat. Azt még nem tudjuk, hogy mekkora lesz az erőforrás, ám legerősebb változatában, turbóval akár 400 lóerőt is teljesíthet. A méretét sokan 2,5 liter környékére tippelik, és szinte biztos, hogy 2-2,5 liter közötti hengerűrtartalommal rendelkezik majd az erőforrás, amely elképzelhető, hogy a turbós változatok mellett szívó kivitelben is megjelenik.

A Porschénél az utakon és a versenypályákon is visszatér a 4 henger

A Porsche esetében nem újdonság a négyhengeres motor: a zuffenhauseni sportautógyártó nagyon sokáig rendelkezett négyhengeres erőforrásokkal, amelyekből szériagyártásban 3-literes volt a legnagyobb. Ez a 968-as karosszériájában 1995-ben búcsúzott a márka kínálatából, és azóta nem találkoztunk négyhengeres szériagyártású Porschével – elképzelhető, hogy épp 20 évvel később, vagyis jövőre debütálhat az új „négylövetű”. A Porsche különben már a versenysportban is dolgozik négy hengerrel: az új 919 Hybrid versenyautóban egy V4-es teljesít szolgálatot, amelyet egy, az első tengelyre szerelt elektromotor is támogat a még nagyobb teljesítmény elérésében.