
Miután a Peugeot 2009-ben kettős győzelmet aratott a LeMans-i 24 órás futamon, igen nagy lendülettel álltak neki a 2010-es prototípus fejlesztésének. A történtekre már bizonyosan mindenki emlékszik: noha a francia gyártó versenyzői az első helyekről indultak, a négy autóból három sokat ígérő pozícióból esett ki. A negyedik, magánkézben lévő (Oreca) 908 HDi-nek már nem maradt más feladata, minthogy ő bizonyítson, így a nézőknek volt szerencséjük végignézni, hogy mire is képes egy ilyen kiváló versenyautó, ha igazán megpróbálják kihozni belőle a maximumot. A versenyt sajnos nem sikerült befejezni, így az Audi R15 TDI a dobogó mindhárom fokát elfoglalhatta, de a Peugeot mégis emelt fővel távozhatott LeMans-ból.
A korábbi 12 henger helyett csak nyolc duruzsol, ám a teljesítményre így sem lehet panasz
A kiesett autók a szakemberek szerint megállták volna a helyüket, csak éppen a szűkös fejlesztési idő miatt anyagelvűségükben néhol hiányosságokkal küzdöttek, ám a napokban bemutatásra kerülő utód vélhetően már ezeket az akadályokat is sikerrel küzdi le. Az új modell - mely belső berkekben a 90X nevet viseli magán - a korábbi V12-es erőforrás helyett egy 90 fokos hengerszögű, V8-as motort kapott, amely 550 lóerős teljesítményt szolgáltat. A Peugeot Sport technikai igazgatója, Bruno Famin elmondása szerint a 3,7 literes szörnyeteg a korábbi V12-eshez hasonló karakterisztikával rendelkezik és minden korábbi tapasztalatot sikerrel kamatoztattak a fejlesztése során.
Január 25-én kerítenek sort az első menetpróbára
A karosszéria az új szabályozásnak megfelelően zárt kabint kapott, és a volánnál többek között Alex Wurz, Stephane Sarrazin, Sebastien Bourdais, és Briton Anthony Davidson bizonyíthatja rátermettségét. Az új Peugeot 908 FAP HDi ’rakétáit’ első ízben január 25-én gyújtják be, így ezúttal bőven lesz idő a végső beállítások megállapítására és a felmerülő hiányosságok kiszűrésére.
