
A Lexus idén is részt vállal a Nürburgring Nordschleifén rendezett versenyen, ám egy váratlan csavarral ezúttal nem (csak) az IS-F és LF-A versenyautókat vetik be, hanem legújabb terméküket, a sportos hibrid kompaktként pozícionált CT200h-t is csatába küldik.
A Gazoo Racing színeibe öltözött autó 200 másik versenyzővel száll ringbe az ADAC által rendezett hatórás versenyen. Persze az eredményes szerepléshez nem lenne elég a Priusból és a hibrid Aurisból is ismert, 136 lóerős hajtáslánc, így a mérnökök erőteljesen változtattak a motortér tartalmán. A jól működő elektromos részekhez nem nyúltak, viszont az 1,8 literes benzinmotort 2,4 literesre cserélték. Adatokat ugyan nem árultak el az illetékesek – hiszen ez versenytitok –, de a 200 lóerőnél magasabb rendszerteljesítmény szinte borítékolható.

Mégsem ez, sőt még a versenyfutómű, a strapabíróbb fékek és jobb gumik sem adják önmagukban a kategóriagyőzelem esélyét. Ebben a hatékony meghajtásnak lehet komoly szerepe, hiszen a ritkább tankolás komoly időelőnyhöz vezethet. Mi kíváncsian várjuk, hogy az SP4 osztályban Kumi Sato, Masahiko Kageyama és Minoru Takaki által vezetett autó hogyan teljesít majd a versenypályán. És amíg ez kiderül, mi is tüzetesen átvizsgáljuk majd az utcai típust a jövő héten megkezdődő tesztünkben.
