Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A Fiat Chrysler csoport tegnap bejelentette, hogy a Ferrari is rövidesen felkerül a New York-i tőzsdére, mégpedig Ferrari NV néven. A cég úgy tervezi, hogy a sportautógyártó részvényeinek mintegy 10 százalékát kívánja felkínálni a befektetők számára.

További 10 százalék a márkaalapító Enzo Ferrari fiánál, Piero Ferrarinál marad, az így függetlenné váló gyártó részvényeinek maradék 80 százaléka pedig a Fiat Chrysler mostani részvényeseihez kerül. Nemrégiben Sergio Marchionne, a Fiat Chrysler első embere azt nyilatkozta, hogy a márka értéke 7 milliárd dollár feletti, ami azt jelentené, hogy a kis sportautógyártó a Fiat Chrysler csoport teljes értékének mintegy 60 (!) százalékát képviseli.

Nem is gondolnák, mekkora értéket képvisel a Ferrari a piacon...

Amennyiben a várakozásoknak megfelelően a piac 8 milliárd dollár körüli értéket ’voksol’ a Ferrari NV-nek, az azt jelentené, hogy a konszern mintegy 800 millió dollárnyi összeget azonnal realizálhatna a részvények 10 százalékának értékesítésével, továbbá 6,4 milliárd dollárnyit ’szétosztana’ a Fiat Chrysler részvényesei között. Ezzel a húzással jelentős mértékű tőkéhez juthatnának az olaszok, aminek jó részét állítólag az Alfa Romeo modellek fejlesztésébe forgatnának vissza, ugyanis a tervek szerint 3 év alatt nyolc modellt várhatunk az Alfától, ehhez pedig rengeteg pénz szüksége. Mindenesetre, kíváncsiak vagyunk, hogy a Ferrari NV miként fog teljesíteni a New York-i tőzsdén.