Eclipse, 3000 GT, Lancer EVO – ilyen és ehhez hasonló sportautókkal szolgálta rajongóit a Mitsubishi az aranykorában, míg most egy-két kivétellel szinte csak crossovereket és terepjárókat kínálnak a japánok. Mielőtt pedig valaki még reménykedne, ez sajnos így is marad majd, ugyanis a gyáriak kijelentették, hogy a jövőben csak emelt hasmagasságú modellekkel foglalkoznak majd.

Erről Rob Lindley, a Mitsubishi Egyesült Királyságban található divíziójának egyik vezetője beszélt: „A Mitsubishi most a terepjárókra, a crossoverekre és az összkerékhajtásra fókuszál a különböző alternatív hajtások mellett. A márka átpozícionálta magát” – árulta el a szakember. A rajongók azért okkal reménykedhettek korábban, hiszen több más japán gyártó is visszatért a sportautók tervezéséhez és gyártásához, mint például a Toyota vagy a Honda, de úgy tűnik, hogy a Mitsubishi nem tervez hasonlót.

Ez lett az Eclipse-ből

„Egy márka, ami világszerte 1,2 millió autót ad el, egyáltalán nem számít nagy üzletnek, és ha minden szegmensben szeretnénk részt venni, mint például a sportautóké, akkor nagyon nehéz lenne gazdaságilag fenntarthatónak maradni” – magyarázta Lindley úr. Ez persze teljesen érthető, de azt azért sokan nem nézték jó szemmel, hogy az egykor sportautók által viselt Eclipse nevet egy crossover képében élesztették újra a japánok. Ez pedig még nem minden, ugyanis a Lancer legvadabb verzióján olvasható Evolution jelölés hamarosan egy elektromos SUV-ra kerül majd fel.

Ugyan mi is sajnáljuk mindezt, de be kell látni, hogy a Mitsubishi számára egyelőre a túlélés jelenti a legfontosabb feladatot, de mi azért bízunk benne, hogy ha nem is most, de jó pár év múlva talán a Mitsubishi is újra próbálkozik majd a sportautók mezőnyében.