Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Hát, ez is megértük. A hírek szerint a Mercedes C-osztály következő generációja csak is kizárólag hibrid technológiával gördül majd le a gyártósorról, mégpedig azért, hogy a modellek átlagos üzemanyag-fogyasztása szuper alacsony szintet érhessen el.

A sorozat várhatóan 2013-ban látja majd meg a napvilágot. Egy belső informátor szerint a legtakarékosabb dízelmotorral szerelt négykerekűek károsanyag-kibocsátása akár már 100 g/km is lehet, de a leggazdaságosabb benzines egységek sem pöfékelnek majd 110-120 grammnál több nem kívánt végterméket környezetükbe.

A gyártó már javában teszteli a korai prototípusokat, de egyelőre még vita folyik arról, hogy vajon egy háromhengeres erőforrást vagy pedig egy olyan négyhengereset szereljenek a mérnökök az autók orrába, melynek hengerei deaktiválhatóak lennének, és így a sofőr bizonyos helyzetekben akár két hengerrel is haladhatna C-osztályos Mercedesével.

Egyelőre pontos adatokkal nem tudunk szolgálni, de forrásaink szerint az új C-osztály tömege még annak ellenére is csökken majd 10 %-kal, hogy a hibrid rendszer apropóján külön akkumulátor és elektromotor kerül az autókba.