Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

A Mercedes-Benz a tervek szerint amerikai, Tuscaloosa-i gyáróriásába rengeteg pénzt invesztál, hogy előkészítse a következő csillagos crossover nemzedéket. A hírek 1,3 milliárd dolláros, vagyis mintegy 361 milliárd forintos (!) tőkeinjekcióról szólna, ami még autóipari szemmel nézve is óriásinak számít.

A befektetés jelentős részét a vadonatúj karosszériagyártó üzemre fordítanák a németek. A 125 ezer négyzetméteres karosszériagyártóban a legmodernebb technológiákat alkalmazná a gyártó, ami elsősorban a könnyűfémek széleskörű használatára, illetve egyéb könnyűsúlyú technológiákra (akár a szénszálas megoldások is elképzelhetőek) értendő. Az összeszerelő üzem is kibővül állítólag jó 13 ezer négyzetméterrel.

A Mercedes-Benz a jövőben is nagy hangsúlyt kíván fektetni a crossover modellekre

És hogy miért van szükség minderre? Mert a Mercedes crossover központjának fel kell készülnie az alapjaiban megújuló modellpaletta gyártására. A mérnökök ugyanis már gőzerővel dolgoznak a következő generációkról, legyen szó elsősorban a sikeres GLE és GLS modellsorozatokra (korábbi ML és GL osztályok), amelyek könnyebbek, hatékonyabbak és jobbak lesznek, mint valaha. Mindezeken felül a kisebb crossover sorozatokon is folyamatosan dolgoznak a tervezők, és mivel a csillagosok nagyon hisznek és bíznak a SUV/crossover modellekben, folyamatos modelldömpingre számíthatunk.