
A legfrissebb autóipari pletykák értelmében a BMW-hez hasonlóan a bajorok legnagyobb konkurense, a Mercedes-Benz is elektromos almárkát tervez bevezetni jövőbeli elektromos modelljeihez – az információ meglehetősen neves forrásból, egyenesen a Bloombergtől származik.
A hírek szerint első lépésben négy vadonatúj elektromos modell bevezetéséről folynak a tárgyalások a csillagosoknál: két szabadidőmodellről és két szedánról szól a fáma, amelyek elnevezéséről egyelőre nem született meg a döntés. Az almárka neve már minden bizonnyal ismert házon belül (már ha a hír valósnak bizonyul és tényleg így dönt a Mercedes), azonban a hivatalos megerősítésre még várni kell. Dieter Zetsche, a Daimler konszern első embere mindenesetre már beígérte, hogy bővebb információkat fog közzétenni a konszern elektromosautós terveiről az őszi Párizsi Autószalonon.
A hírek szerint a Mercedes-Benz is elektromos almárka bevezetését tervezi
A korábbi pletykák egy akár 500 km hatótávolságú SUV-ról szóltak, ami tökéletesen beleillene egy elektromos márka portfoliójába. Akárcsak a BMW i-modellek, úgy minden bizonnyal a Mercedes-Benz jövőbeli elektromos autói is abszolút egyedi, sajátos formatervet kapnak, ami a jövő technikájára utal.
