A Mazda legfrissebb bejelentése szerint más gyártótól függetlenül elektromos járművet épít. A végeredmény, az elektromos Mazda2, először Japánban lesz lízingelhető már jövőre.
A gyártó „építőkocka” stratégiájának részeként megjelenő újdonság tovább nyit a környezetbarát technológiák felé, és lehetővé teszi a károsanyag-kibocsátás nélküli városi közlekedést. Az elektromos Mazda2 egy feltöltéssel várhatóan 200 kilométer megtételére lesz képes és elsődlegesen kormányzati és flottaautós felhasználásra szánják. Emellett fontos lépés lesz a technológia fejlesztésében is, melynek eredményeképp később a nagyobb modellek is kaphatnak majd elektromos változatot, és idővel Európába is eljuthat a hálózatról tölthető Mazda.
Hazánkban elsőként a Citroën C-Zero törte meg a jeget: a körülbelül 130 km megtételére képes kisautót ugyanis néhány hónapon belül már bárki hazaviheti 10,25 millió forint körüli áron, de a Peugeot-, és Mitsubishi-féle kiadásra, valamint az Év Autója győztes Nissan Leaf-re sem kell már sokat várni.


