
A képeken látható Mazda az MX-5 GT névre hallgat, és mellesleg a 2011-es Britcar MSA British Endurance Championship egyik résztvevője. A versenyben olyan márkákkal kell majd felvennie a versenyt, mint az Aston Martin, a Porsche, a Lotus vagy a BMW.
A japán gyártó a különleges négykerekűt a Jota Sporttal együttműködve építette, mégpedig több mint 400 munkaórán keresztül. A jármű nevében megjelenő GT felirat arra utal, hogy ez az eddigi legkönnyebb és legerősebb modellváltozat, ami az MX-5-ből valaha készült. Ezt mi sem példázza jobban, minthogy a versenyautó mindössze 850 kg-ot nyom a mérlegen. A szakemberek a pehelysúly elérése érdekében többek között eltávolítottak bizonyos belső elemeket, valamint csökkentették az alkatrészek tömegét is.

A Mazda MX-5 GT orrában a gyártó kétliteres benzines egysége teljesít szolgálatot, melyet azonban úgy módosítottak, hogy az képes legyen 279 lóerős teljesítmény leadására. A négyhengeres erőforráshoz egy hatsebességes szekvenciális váltó kapcsolódik, amely nagyban hozzájárul ahhoz, hogy az autó alig több mint három másodperc alatt katapultálhasson 100 km/h-s sebességre. Mint láthatjuk a „rakéta” inkább gyorsulásra lett hangolva, mint a magas tempó elérésére, de azért így is képes 257 km/h-s maximális sebességgel száguldani.
A GT kicsit sem hétköznapi menetteljesítménye azonban nem csak a motornak köszönhető, hiszen a mérnökök lecserélték a felfüggesztéseket, a könnyűfém felniket, valamint a gumikat is, a nagy teljesítményű fékrendszer pedig csak hab a tortán. Graeme Fudge, a Mazda brit PR igazgatója elmondta, hogy az MX-5-ből készült tavalyi versenyautó mérsékelt erejével, bombabiztos megbízhatóságával és remek kezelhetőségével már megmutatta, hogy képes eredményesen felvenni a versenyt olyan márkákkal, mint a Lotus, a VW és a BMW. Mi pedig ennek fényében kíváncsian várjuk legújabb reménységük idei szereplését!

