
A Ford nemrég adta közre második negyedéves jelentését, melyben többek között 2,6 milliárd dolláros (572 milliárd Ft) profit szerepel. Ez az érték 338 millió dollárral (74,36 milliárd forinttal) több, mint az előző év hasonló időszakában, továbbá az utóbbi hat év legmagasabb eredménye. Az amerikai mamutvállalat profitja részvényenként 68 centes (149,6 Ft) osztalékot jelentene, mely számottevő mértékben haladná meg a 41 centről (90,2 forintról) szóló elemzői várakozásokat. A Ford második negyedéves árbevétele egyébként nem kevesebb, mint 31,3 milliárd dollárra (6886 milliárd forintra) rúg.
Alan Mulally, a Ford vezérigazgatója szerint vállalatuknak eddig 2010-ben két nagyon erős negyedévet sikerült hoznia. Elmondása alapján folytatni kívánják, amit kigondoltak, miszerint még a komoly versenyt jelentő piaci környezetben is meg akarják mutatni, hogy van helyük az ellenfelek között, valamint profitot is tudnak termelni. Az igazgató bizakodó a vállalattal kapcsolatban, és még jobb pénzügyi eredményekre számít a jövő évet tekintve.
