
Mark Higgins, a korábbi brit rali bajnok élete mentését hozta össze a gyakorlás során, de a sok küzdelem megérte: szériaautóval jelenleg ő birtokolja a legjobb időt a történelmi Man szigeti TT útvonalán.
A tapasztalt pilóta alaposan nyomhatta a gázpedált: a 19 perc 37 másodperces időt úgy sikerült elérnie, hogy gyakran a rekorddöntésre hozott Subaru Impreza WRX STI-t végsebességen, 260 km/h-val hajtotta – falvakon keresztül, kőfalak között; és hozzá 200 kanyart is sikeresen abszolvált. Az alábbi videó remekül szemlélteti a nem éppen hétköznapi száguldást, melynek végén 185,6 km/h-s átlagsebességet mutatott a mérőkészülék, valamint bepillantást nyújt a 241 km/h-nál történt megcsúszás körülményeibe is.
Csak hogy tudjuk, mennyire kiélezett a versenyzés, érdemes Higgins szavaira figyelni: „csupán két gyakorló körre volt lehetőség és a második során történt életem legnagyobb pillanata. Ekkor ugyanis kaptam egy utast is, melynek plusz tömege a Bray Hill-nél történő 241 km/h feletti áthaladásnál a szokottnál jobban összenyomta a rugót, melynek eredménye volt a hirtelen megcsúszás és irányváltás. Az egész történet olyan gyorsan lezajlott, hogy közben időm sem volt 170 km/h alá lassítani, de sikerült megfogni az autót és utána tovább száguldottunk. Egy nagyszerű pillanat; a helikopteres felvétel pedig remekül szemlélteti, hogy mennyire határeset volt.”
A rekorddöntésre vitt összkerékhajtású, 305 lóerős Subaru egyébként csak apróbb módosításokat kapott. A biztonsági átalakítások mellett a Mintex fékbetétek a tartós lassulásról, a hangosabb kipufogórendszer a környékbeliek figyelmeztetéséről, az áthangolt rugók és lengéscsillapítók pedig a számtalan nagysebességű ugratón történő tartásról gondoskodtak. Emellett a gyáriak kivették a végsebesség leszabályozását.
